Az aranyhörcsög fogai gyökértelenek, és az elülső részükön nincs zománc. Rágcsálás közben gyorsan kopnak, de ugyanolyan gyorsan utána is nőnek, ezért is fontos, hogy biztosítsunk számára olyan takarmányt, amivel a fogak koptatását is biztosítjuk. Természetes élőhelyükön főként gabonát esznek, rozs kivételével bármilyen magot adhatunk nekik. Búza, árpa, köles, zab és kukorica, hajdina is szerepeljen az étrendjében, ezt legegyszerűbben a hörcsögök számára összeállított magkeverékkel, hörcsög müzlivel tudjuk számára biztosítani.
Az esszenciális zsírsavakat az olajos magvak biztosítják, ezért mindig szerepeljen az aranyhörcsögétrendjében dió és mogyoró, tökmag és napraforgó is. De bánjunk csínján a ropogtatnivalókkal, mert könnyen csúszik, és nagyon hizlal!
Hetente egyszer adhatunk egy kis darab száraz kenyeret, vagy kekszet is a hörcsögnek, de ezekből mindig az egészséges, cukor és mesterséges ízesítők, adalékanyagok nélkül készült pékárut válasszuk! És ne vigyük túlzásba.
A szárazeledelből naponta 1-2 dekát adjunk a hörcsögnek, ezen felül a szükséges ételmennyiséget, összesen napi 5-6 dekát viszont zöldségfélékkel biztosítsuk! Az aranyhörcsög a folyadékot, vitaminokat és ásványi anyagokat, nyomelemeket főként zöldségekből és némi gyümölcsből nyeri. Adhatunk neki salátát, spenótot, sárgarépát, cukkínit, uborkát és zellerszárat, de szabadon termő növényeket, lóherét és friss füvet is Fő, hogy törekedjünk a változatosságra. A gyümölcsök közül az alma legyen a fő tápláléka, bár a többit is nagyon szereti (az aszalt gyümölcsökért pedig egyenesen rajong), itt is vigyáznunk kell azokkal, amiknek magas a gyümölcscukor tartalma. Nyáron kínáljuk dinnyével, eperrel és kevés cseresznyével, ezeket a csemegéket egy szemvillanás alatt tünteti el. A friss, lehetőleg bio minőségű, vagy legalább nem agyonvegyszerezett zöldségeket és gyümölcsöket etetés előtt mindig nagyon lelkiismeretesen mossuk és tisztogassuk meg!
Az aranyhörcsög étrendjét állati eredetű fehérjékkel tehetjük változatosabbá: hetente kétszer kapjon főtt tojást, kevés sajtot, akár némi felvágottat is, sőt, még szárított lisztkukaccal is cifrázhatjuk a menüt.
A nem romlékony eledeleket nem tudjuk túladagolni, viszont a romlandó maradékokat mindig távolítsuk el, mert a jóllakott hörcsög a feleslegből tartalékot halmoz fel a terrárium egyik sarkába, és a rothadó zöldség és gyümölcs akár az állat egészségébe is kerülhet! A tápot, magokat és zöldségeket mindig könnyen tisztán tartható tálban, reggelente tegyük a hörcsöglakba. Sokkal könnyebb így takarítani, és azt is nyomon tudjuk követni, mennyit eszik az aranyhörcsögünk. Mindig legyen előtte friss, tiszta víz!